inwestycja

od Rua Bonita do Casa Feliz

 

Casa Feliz znaczy w języku portugalskim Szczęśliwy Dom. Właśnie taki szczęśliwy dom buduje na krakowskim Żabińcu grupa doświadczonych portugalskich inwestorów znanych w Krakowie między innymi z realizacji  projektu mieszkaniowego Rua Bonita przy ul. Ślicznej, nowopowstającego na Dębnikach kompleksu biurowego Porto Office (www.porto-office.com) czy też Twardowskiego 115 - kameralnej inwestycji w sąsiedztwie Zakrzówka.

Atrakcyjna lokalizacja osiedla łączy w sobie bliskość ścisłego centrum miasta, dobrą komunikację  z pozostałym dzielnicami, bogate zaplecze usługowe oraz, co zaskakujące spokój i ciszę. To sprawia, że jest to doskonałe miejsce do życia.

Inwestycja Casa Feliz realizowana jest we współpracy z doświadczonymi i rzetelnymi partnerami – biurem architektonicznym Wizja kierowanym przez arch. Stanisława Deńkę, Chemobudową Kraków S.A., jako głównym wykonawcą oraz firmą DEKRA Construction Management Sp. z o.o. jako podmiotem zarządzającym projektem.

kilka etapów, jedna wizja

Casa Feliz to przemyślana koncepcja osiedla, zaprojektowanego w nowoczesny i funkcjonalny sposób. Kolejne etapy założenia realizowane są tak, aby cały kompleks stanowił niebawem spójną architektonicznie całość. 

Budynki wszystkich etapów charakteryzuje prosta, a zarazem nowoczesna bryła. Drewniane obudowy balkonów, częściowo ażurowe, nadają budynkom indywidualnego charakteru, a kontrastując z jasnym tynkiem ścian, budzą skojarzenia z nowoczesną architekturą skandynawską. 

Na ogrodzonym terenie osiedla nie zabrakło miejsca na zieleń, elementy małej architektury, czy plac zabaw dla dzieci z bezpiecznym i certyfikowanym sprzętem.

Casa Feliz to ciepły dom, do którego chce się wracać.

 

mieszkania, w których poczujesz, że wreszcie jesteś u siebie

Struktura mieszkań została zróżnicowana zarówno pod względem ich wielkości jak i układu funkcjonalnego. Konstrukcja budynku pozwala na elastyczną i alternatywną ich aranżację dostosowaną do indywidualnych gustów, przyzwyczajeń i potrzeb przyszłych mieszkańców. Mieszkania mają dostęp do licznych balkonów i tarasów, a te zlokalizowane na parterze do prywatnych zielonych ogródków, znajdujących się ponad poziomem ogólnodostępnych ciągów komunikacyjnych.

Klatki schodowe i krótkie korytarze są dobrze oświetlone światłem dziennym i charakteryzują się wysokim standardem wykończenia.

W przestrzeni garażu podziemnego znajdują się miejsca postojowe dla samochodów, komórki lokatorskie i pomieszczenia techniczne. Konstrukcja płytowo-słupowa budynków pozwala na unikniecie podciągów oraz na elastyczne łączenie poszczególnych mieszkań. Konstrukcja budynku zbudowana jest w oparciu o system żelbetowych stropów oraz żelbetowych ścian i słupów z wypełnieniem zewnętrznych i wewnętrznych ścian konstrukcyjnych pustakami ceramicznymi.

Dla budynków zaprojektowano instalacje wewnętrzne: centralnego ogrzewania, wody zimnej i ciepłej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, wentylacji mechanicznej, elektryczne i teletechniczne.

zagospodarowanie terenu

Casa Feliz to osiedle, które realizowane jest w kilku etapach. W pierwszej fazie inwestycji powstały dwa budynki mieszkalne, oba 6-cio kondygnacyjne, ze 164 lokalami mieszkalnymi, zlokalizowane na działkach 737 obręb 44 Krowodrza. 

Drugi etap projektu to kolejne dwa budynki (73 i 75), które powstały na działce 657/2. Jeden z nich architektonicznie zbliżony jest do brył I etapu, a drugi nieco mniejszy. W tym etapie, w sumie zostało oddanych do użytku 112 mieszkań.

W ramach etapu III na działce 619/11 obr. 44 Krowodrza powstał jeden budynek (numer ewidencyjny 79) o wysokości 5 i 6 kondygnacji. Znajdują się tutaj 74 mieszkania o zróżnicowanych metrażach - od kameralnych kawalerek o pow. 24 m2, aż po przestronne 114 m2 na najwyższej kondygnacji.

Etap IV to dwa bliźniacze budynki (numer ewidencyjny 81 i 83) realizowane na działce 619/13 obr. 44 Krowodrza. Znajdą się w nich po 72 funkcjonalne mieszkania o zróżnicowanej powierzchni oraz po 2 lokale usługowe na parterze.

Etap V to jeden budynek o numerze ewidencyjnym 77 architektonicznie zbliżony do brył budynków etapów I i II. Na sześciu kondygnacjach znajdą się 72 mieszkania o pow. od 34 do 71 m2.

Etap VI to dwa bliźniacze budynki (numer ewidencyjny 85 i 87) w których znajdą się łącznie 144  funkcjonalne mieszkania o zróżnicowanej powierzchni oraz 4 lokale usługowe na parterze.

Etap VII to dwa budynki (numer ewidencyjny 89 i 91) w których znajdą się łącznie 143 funkcjonalne mieszkania o zróżnicowanej powierzchni oraz 4 lokale usługowe na parterze.

Inwestycja jest realizowana na gruncie objętym prawem własności.